איך לבחור מיטה לכלב
בעלי חיים

איך לבחור מיטה לכלב

אם זו הפעם הראשונה שבה אתם רוכשים מיטה לכלב, שימו לב לעובדה מעניינת. עבור הכלב, המיטה משמשת לא רק לשינה. זהו המקום הבטוח שלו, מקום שבו הוא רובץ כדי לנוח, לנמנם, לפעמים שם הוא גם משחק או מתפנק. הרבה כלבים אוהבים להירגע במיטה שלהם, בשעות שונות של היום והלילה.

איך לבחור מיטה לכלב

ישנם כמה כללים שיעזרו לכם לבחור על הצד הטוב ביותר מיטה לכלב, למשל:
1. גודל – המיטה אמורה להיות גדולה יותר מהכלב שלכם, כאשר הוא רובץ. מיטה קטנה מדי לא תהיה לו נוחה והוא עלול "לגלוש" ממנה כאשר הוא מנמנם.
2. רכות – מיטה עבור הכלב יכולה להיות רכה או קשה וזה צריך להתאים לאופי של הכלב ובמידה מסוימת לגודל או לגזע. כלבים קטנים עשויים להעדיף מיטות יחסית רכות. חלק מהכלבים הבינוניים או הגדולים מעדיפים מידת קשיחות רבה יותר. אך הכלל הזה לא תמיד מדויק. לפעמים גם כלב גדול יעדיף מיטה רכה למדי.
3. כיסוי כביס – זו יכולה להיות בחירה טובה מאוד, מיטה בעלת כיסוי שניתן להסרה ולכביסה. הרבה כלבים אוהבים לכרסם עצמות או חטיפים במיטה שלהם. לכן כאשר ניתן לכבס את המיטה או את הכיסוי הנשלף שלה, הוא נשמרת טובה ונקיה לאורך זמן.
4. עמידות – בבחירת מיטה לכלב, העדיפו מיטה עמידה. הביאו בחשבון שהמיטה עשויה להיות מונחת על הרצפה, לעיתים הכלב עשוי מתוך משחק לנעוץ בה שיניים או לנסות לחפור את הבד (חלק מהכלבים מתייחסים לכך כמו אל מחילה טבעית שהם רוצים לחפור לתוכה). מיטה עמידה תוכל לשמש את הכלב שלכם לאורך זמן מבלי להתפרק ומבלי להיפרם.
5. לצד מיטות שעשויות מכותנה עם מילוי, יש כאלה שעשויות חומרים מוקצפים חדישים. אם ניסיתם סוג אחד והכלב לא היה מרוצה, נסו את הסוג השני. מיטה מוקצפת מקבלת את הצורה של הכלב (החומר שוקע לפי מידות הגוף).
לסיכום, מיטה לכלב מספקת לו מקום מרבץ פרטי, נעים ונוח. היא שומרת על חמימות בחורף אך לא מחממת מדי בקיץ. ניתן להניח את המיטה על הרצפה, על שטיח או בתוך מלונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן